top of page
Aykut Kuşkaya - Rüyam

Aykut Kuşkaya’nın yeni albümü “RÜYAM”

 

Kendine özgü şarkıları ve duruşuyla 30. sanat yılını yaşayan Aykut Kuşkaya, onuncu albümü olan “Rüyam” ile kültür ve sanat dünyamıza yeni bir soluk getiriyor.

 

“Rüyam” albümünde Aykut Kuşkaya bir ilki gerçekleştirerek rahmetli usta Barış Manço’nun enstrümantal eseri olan “Rüya”ya yazılan sözlerle şarkıya yepyeni bir boyut kazandırıyor.

 

Albümde değerli sanatçı Sezen Aksu’ya ait “Dua” eseri 25 yıl sonra yeniden yorumlanırken, halk şairimiz Yunus Emre’nin diliyle çağlara hitap eden “Gönüller Yapmaya Geldim” ve Yavuz Bülent Bakiler’in efsane şiiri “Sen Sen Sen” yine sanatçı tarafından bu albüm için bestelendi.

 

Ayrıca toplumun kanayan yarası olan madde bağımlılığı konusunda yıllardır farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer alan sanatçı, bu albümünde “Siz Yoktunuz” eseriyle özellikle gençlerimiz için bağımlılık konusunda yeni bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

 

2 yıldır stüdyo çalışmaları devam eden “Rüyam” albümünde 9 yeni eser, 1 akustik versiyon bulunuyor. Söz ve müzikleri Aykut Kuşkaya’ya ait eserlerin yanı sıra Sezen Aksu, Yunus Emre, Yavuz Bülent Bakiler, Ömer Faruk Güney dizeleri ve Barış Manço, Namık Naghdaliyev besteleri yer alıyor. Albümdeki tüm eserlerin düzenlemeleri, aynı zamanda albümdeki iki esere de söz ve beste veren Fatih Ihlamur tarafından gerçekleştirildi.

 

Yapımını Nüvaz Müzik’in üstlendiği “Rüyam” albümündeki enstrüman kayıtlarında Cihat Akyıldız, Uğur Varol, Argun Erişçi, Şener Yolal, Özer Özel, Aykut Sütoğlu, Ömer Birol, Kadir Verim, Turgut Özüfler, Başar Dikici, Yurdal Tokcan, Özkan Alıcı, Berna Sağdıç, Gökhan Turan, Fatih Ihlamur ve yine Aykut Kuşkaya’nın imzaları mevcut.

 

Yeni albümünün ardından yurtiçi ve yurtdışında konser programlarına başlayacak olan Aykut Kuşkaya’nın deyişiyle “Rüyam”:

Bir ses, bir tını, bir yalvarış, bir sevi, bir hüzün, bir içten dokunuş.

 

Albümü dinlemek veya indirmek için:

fizy_logo.png
apple-music.png
spotify-logo.png
muud-logo.png
deezer-logo.png
bottom of page