top of page
Rıdvan Adede - Türküler Candır

RIDVAN ADEDE'NİN İLK SOLO ALBÜMÜ

“TÜRKÜLER CANDIR”

 

Türkülerin genç ve yetenekli sesi Rıdvan Adede, “Türküler Candır” isimli ilk albümüyle 'merhaba' diyor müzikseverlere…

 

1992 Erzurum doğumlu olan Rıdvan Adede, aslında sanat dünyasına yabancı değil… 17 yaşında Gençlik Merkezleri Türk Halk Müziği Yarışması’nda Türkiye Birincisi olan sanatçı, müzik serüvenine TRT Gençlik Korosu’nda eğitim alarak devam etti. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü’nü bitirerek profesyonel müzik hayatına başlamış oldu.

 

Rıdvan Adede, müzik yolculuğunda, bu toprakların değerlerini sinesinde taşıyarak sevinç ve hüzünlerini en iyi ifade etmenin yolunun Türk Halk Müziği olduğuna inandığı için bu alanı tercih ettiğini söylüyor. “Türküler Candır”ın ilk albümü olmasından dolayı taşıdığı heyecanı da sesine iliştirip yüreğiyle okuduğu eserleri paylaşıyor, türkü severlerle…

 

Nüvaz Müzik etiketiyle yayınlanan “Türküler Candır”da, anonim eserlerin yanı sıra bestelerle harmanlanmış “Gözünün Yeşiline”, “Felek”, “Dadaşa Sor”, “Günyüzü Görmeyesin”, “Küsmüş”, “Bahçede Yeşil Çınar”, “Minnoş”, “Oğul”, “Kör Kuyuda Bir Yusufum”, “Duydun mu?”, “Olmazsa”, “Potpuri (Kara Kız, Ha Şirin)” isimli 13 eser bulunuyor. Müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Fikret Hasani’nin yaptığı albümde, Rıdvan Adede’ye baştan beri desteğini esirgemeyen sanatçı Bedirhan Gökçe de kendi seslendirdiği “Ölüm Az Olur Sana” isimli şiiriyle yer alıyor.

Albümü dinlemek veya indirmek için:

fizy_logo.png
apple-music.png
spotify-logo.png
muud-logo.png
deezer-logo.png
bottom of page